Cuma, 13 Aralık 2019
 • '
  '

  YAŞAM KALİTESİ

 • '
  '

  HUZURUN ADRESİ

 • '
  '

  SOSYAL ALAN

Cordella Tuzla
Site Yönetimi
Cordella Tuzla Site Yönetimi
Cordella Tuzla
Site Yönetimi
Cordella Tuzla Site Yönetimi
Cordella Tuzla
Site Yönetimi
Cordella Tuzla Site Yönetimi
Cordella Tuzla
Site Yönetimi
Cordella Tuzla Site Yönetimi

CORDELLA TUZLA SİTESİ KAT MALİKLERİNİN DİKKATİNE

  Sayın Kat Malikleri,
  CORDELLA TUZLA SİTESİ GEÇİCİ YÖNETİMİ olarak ana gayrimenkulde ortak yaşamın sorunsuz temini ve ortak alanlardan maksimum fayda sağlanacak şekilde temiz ve güvenli bir şekilde yararlanılabilmesi için 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu uyarınca aidat toplanmaktadır.
  Sitemizde aidatlara ilişkin; 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu ve Cordella Tuzla Sitesi Yönetim Planı’nda öngörüldüğü şekliyle sitenin 1(Bir) yıllık tüm ortak giderleri hesaplanmak suretiyle 1(Bir) yıllık İşletme Projesi hazırlanmış ve hazırlanan işletme projesinde gösterilen sitenin 1(Bir) yıllık tüm ortak gider tutarının sitemizde bulunan tüm bağımsız bölümlerin brüt metrekarelerine ve çalışan personel tutarlarının her daireye eşit miktarda bölünmesi suretiyle yapılan hesaplama üzerinden her bir bağımsız bölüme düşen aidat borcu hesaplanmıştır.
  1) Cordella Tuzla Sitesi’nde toplanan aidatlar siz değerli kat maliklerine daha önce de duyurduğumuz üzere Cordella Tuzla Sitesi Geçici Yönetimi adına açılan İş Bankası Tuzla Şubesi TR42 0006 4000 0011 2706 16 16 10 IBAN numaralı hesaba yatırılmaktadır.
  2) 2015-2016 İşletme Bütçesi sitemiz yeni faaliyete geçtiği için ‘’öngörü’’ bütçesi şeklinde açıklanmış ve buna göre aidat dağılımı yapılmış ve toplanmaya başlanmıştır.2017 yılı bütçesi 2015-2016 yılındaki harcama, giderler, sözleşmeler, rutin bakımlar hesaplanarak hazırlanmıştır.
  3) 2015-2016 İşletme Bütçesindeki güvenlik personel sayımız 4 olarak öngörülmüş ama 6 personel çalışmıştır. Temizlik personeli sayımız 4 olarak öngörülmüş ama 5 personel çalışmıştır. Bu personel sayı ve ücret artışı aidatlara yansıtılmamış aidattaki diğer poz ve kalemlerden karşılanmıştır.
  4) Bloklardaki her kata çöp konteynırı alımı yapılmıştır.
  5) Site güvenliği için site çevresine jiletli tel uygulaması yapılmış, havuza geçiş turnikesi yapılmış, blok girişlerine, otopark girişlerine, peyzaj alanı, fıtness center ve kapalı yüzme havuzu girişine toplam 16 adet kamera yerleştirilmiş ve bütün bu harcamalar aidatlardan karşılanmıştır.
  6) Havuz etrafına yetersiz geldiği için 20 Adet şezlong 10 adet sehpa ve 3 adet şemsiye alımı yapılmıştır.
  7) Ortak alan elektriği aidatlarda kalem olarak yazmasına rağmen o kalemin çok üstünde gelmiş ve aidatlardan karşılanmıştır.
  Değerli Kat Malikleri,
  2015-2016 ve 2017 İşletme Bütçeleri web sitemizde yayınlanmaktadır
  Bütçe hazırlanırken üzerinde titizlikle çalışılmış, aldığımız hizmet ve harcamalar incelenmiş ayrıca diğer site yönetimlerinden ve kat maliklerinden tavsiye ve öneriler alınmış bu doğrultuda hazırlanmıştır.
  2015-2016 İşletme Bütçesinde alınan hizmet kalemleri ücret bakımında eksik olmasına rağmen ek bütçe hazırlanmamış diğer poz ve kalemlerden karşılanmıştır.
  Aidatlar 2015-2016 bütçesinin olması gereken tutarlarına çekilmiştir.
  Saygılarımızla,
 
  CORDELLA TUZLA SİTESİ GEÇİCİ YÖNETİMİ
  Adına Yönetici
  Onur KOYUNCU
 
< >

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

Cordella Tuzla

İLETİŞİM

Telefon: 444 2 185 || GSM :0530 176 78 13 || Adres :YAYLA MAH. CENGİZ TOPEL CAD. NO:111 TUZLA/İSTANBUL || Mail : info@cordellatuzlasitesi.com